Dokunmak okşamak sıcaklığını duymak

Seks neden yok? Peki bir çift neden seks yapmak istemesin? Bunun birçok nedeni vardır. Çok azımız, sürekli olarak cinsel ilişki isteriz, ya da, eşimizin istediği zaman biz de aynı duyguları paylaşırız. Bu, cinsel gereksinmeleri yeniden dengelemek anlamına gelir ve cinsel ilişkiye girmeksizin sevişmek, yakınlıktan vazgeçmeyi gerektirmeyen, iyi bir yoldur.

Uzun bir ilişkide, birbirinize cinsel ilişki dışında aşk ve ilgi göstermek isteyeceğiniz dönemler olacaktır. Örneğin, hamilelik sorunları olduğunda, jinekolojik bir ameliyat sonrasında, hastalık veya nekahat devresinde, çocuğun doğumundan hemen sonra veya nedeni ne olursa olsun, bir tarafın arzusunun diğerininkine uymadığı çeşitli zamanlarda. Bütün bunlar, cinsel ilişkinin söz konusu olmayabileceği, yaygın durumlardır.

Bazı çiftler için ise, yukarıdaki özel durumların hiçbiri olmasa bile, ilişkiye girmeden sevişmek, günlük yaşamlarında önemli bir rol oynar. Aşklarını kanıtlamanın ve birlikte yaşamı zenginleştirmenin bir yolu olarak, normal cinsel ilişkilerinin yanı sıra kullanırlar.